“ Biz bu işi her gün yapıyoruz, siz bir kere yaptırıyorsunuz.

Yağlı Boyanın Üzerine Alçı Tamiri Yapılır Mı

Yağlı boyanın üzerine alçı tamiri yapılır mı yağlı boyalı bir yüzeye yapılacak alçı tamiri sorun olacaktır sebebi ise ileride yapılacak üzerine boya kesinlikle şişmesine ve sorun oluşmasına sebep olur.
Yağlı boyalı bir yüzeyde oluşan tamiri tabii ki ilk aşamada doldurmak için alçı kullanılmalıdır fakat son ana gelindiğinde son noktaya gelindiğinde yağlı boyalı bir yüzeye tekrardan yağlıboya uygulanacak ise muhakkak o yapılan alçı tamirlerinin üzerine glitolinli macun dediğimiz özel macundan uygulanmalıdır.
Bu macun uygulanmaz ise sizin üzerine sürdüğünüzde alçılar yağlı boyadan dolayı şişecek 1 buralar çok belirgin bariz bir şekilde göze çarpar hale gelecektir.
Bu sorunla karşılaşmamak için sizin yapmanız gereken biliyor iseniz muhakkak bu özel macunu alçının üzerine komple kaplama çekmektir.
Eğer çekerseniz bu noktada sizler yağlı boyalı bir yüzeye dönüşen bu yanınızda hiç sorun yaşamadan tamir noktaları belli olmadan bir iş çıkacaktır.
Ortaya bu noktada şu daha önemlidir zımpara işlemi yağlı boyalı bir işte tamircilerin kenar uç noktalarını 01 şekilde ederek tamamen yok ederek zımpara yapılmalıdır yoksa tamirlerin başlama noktaları belli olur.
Buda yapılan güzel bir işte kötü bir görüntüye sebep olur yağlı boyalı işlerde bizler muhakkak alçıpan biriyle kaba noktaları doldurduktan sonra üzerine elimizde hazırladığımız özel macundan çekerek işin sonunda tamir yaptığımız yerlerin belli olmaması için uğraş vermek de sizleri de bizim takip ettiğimiz bu yolu takip etmelisiniz.
Bizim tercih ettiğimiz bu uygulama seçeneklerini tercih ederek güzel sağlam titiz bir işçilik ortaya çıkarabilirsiniz zira bu işler yapmasını bilmiyor iseniz muhakkak bu işi profesyonel manada yapan bir boyacı ustası ile çalışmanız, veya bir boyacı ustasından bu noktada tavsiyeler ve akıllar almanız en doğru çalışma şekli olacaktır.
Sorunlu bir duvardan kurtulmanıza sebep olması için daha fazla para harcamanıza ve daha fazla işçilik ve elinizdeki çalışma süresinin daha da fazla uzamasına sebep olacaktır.
Aslında sizin yapmanız gereken bu işleri ilk başlarken hiçbir şekilde masraftan ve belki de bir gün fazladan yapılacak çalışmada kaçınmadan gerektiği gibi layıkıyla sağlam bir iş yaptırmanızdır.
Şunu unutmayın işin içindeki ihmal edeceğiniz küçük bir detay veya küçük bir masraftan kaçınma ilerde size çok daha büyük ve çok daha külfetli işler açabilir.
bu sebeple muhakkak bir işi yaparken başından sağlam temiz titiz ve fedakâr bir çalışma göz etmelisiniz aksi halde sizi ilerde ne gibi sorunların beklediğini kimseler bilemez.
Amerikan kapı boyası yapacakken oluşan küçük tamirleri bizler titizlikle yapıyoruz ki boyama işindne sonra tamirler belli olmasın.
Bizler yılların verdiği tecrübe ile sizlerin sorunlarına uzman kişiler olarak cevap veririz.
Yapmanız gerek nasıl olursa olsun sorununuzu bizim ile paylaşın.
Bütün sorunlarınızı cevaplayalım.
Sayfamızın soru soru bölümüne aklınıza gelen her türlü sorunuzu sorabilirsiniz.

BUNLAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Dryfix Fayans Boyası Epoksi Renklendirici