“ Biz bu işi her gün yapıyoruz, siz bir kere yaptırıyorsunuz.

Boya Kalın Şekilde SürülürMü

Boya Kalın Şekilde SürülürMüBize göndermiş olduğunuz sorunun cevabı olarak sizlere bu konuda sayfalarca bilgi aktarabilirim.
Boyacı ustası olarak her kıvamı her şekilde denediğimiz için bu konuda deneyim ve tecrübe sahibiz.
Aynı durum boya Üretici firmalar tarafından da dinlenip test edilip usta kanaatleri alınarak boyanın hangi kafamda sürecine dair tavsiye ve bilgileri vardır. 
Aldığınız ürünün üzerinde kullanma kılavuzu vardır.
Buradaki firmanın bilgileri tamamen ürettikleri boyanın malzemenin performansına yönelik nasıl kullanılması gerektiğini ve ne şartlarda hangi yüzeylere ne oranda uygulanması gerektiğine dair bütün bilgiler yazmaktadır.
Bizler yıllardır bu işi yapan boyacı ustası olarak ilk defa karşılaştığımız bir firmanın malzemesi ile deneme yapmadan önce mutlaka üzerindeki talimatları okuyoruz.
Sonrasında bildiğimiz bir formatta malzeme olduğu için sadece noktaları var mı diye tedbirden bu uyarıları da okumadan geçmiyoruz.
Sizlerde bu yıl ne oranda beni nasıl inceleceğini ise burayı okuyarak karar verebilirsiniz.
Fakat boyacı ustası olarak şunu söylemeliyim bu ya asla kalın bir şekilde sürülmemelidir.
Kalın sürülen bu yaz yapmakla beraber Çirkin bir görüntü oluşturur kalın bir tabaka örtüsü oluşturur ve daha kolay kalkınmaya ve soyunmaya meyilli olur. 
Şık ve göz alıcı iş olması için daha Ömürlü sağlam ve kalıcı bir boya uygulaması için mutlaka boyanın kıvamını ve oranını ayarlamak gerekir.
Aksi taktirde tahmin edemediğiniz problem ve sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Yukarıda resimde görüldüğü gibi bir müşterimizin bebek odasına boya uygulaması yapmaya gittik inşaat aşamasında boyandığı için işçilik olarak önemsemeyen boyacı ustaları boyanın daha çabuk kapatması az kat boya sürmek için boyanın kıvamına kalın bir şekilde uygulamışlar ve zeminde kötü Çirkin bir iz bırakmışlar.
Artık bu saatten sonra bunu düzeltmek için üzerine kaç kat bu ya uygulanırsa uygulansın düzelmeyecektir.
Bunu düzeltmek adına alçı uygulaması yapmaktan başka çare yoktur.
Buda hiç hesapta olmayan bir maliyet demektir.