“ Biz bu işi her gün yapıyoruz, siz bir kere yaptırıyorsunuz.

Polisan subazlı silikonlu 2.5 kg boyaya ne kadar su koymalıyım

Polisan subazlı silikonlu 2.5 kg boyaya ne kadar su koymalıyım? Boyacı ustası olarak bu sorunun cevabı bu aldığınız boya ambalajının inceltilme oranı süreceğiniz yüzeye göre değişir.
Boyanınca işlemi yapılırken ne kadar su katacağımız ve ne oranda incelteyeceğimiz uygulama yapacağımız yüzeye bağlıdır.
Boyacı ustaları yüzeyin durumuna göre veya kullandığı boyanın cinsine göre inceleceğini deneyimleriyle tecrübesiyle bilir.
Sizlerin bu işi yapmıyor olmanızdan dolayı ne kadar inceltileceğini bilmememiz normaldir.
Sizlere boyacı ustası olarak edebileceğim tavsiye aldığınız boyanın üzerinde kullanma talimatını okumanızda okuyacağınız.
Bu kullanma talimatından boyayı ne aralıklarla uygulamanız gerektiğini ne kadar zamanda koruyacağını ve ne kadar oranda inceleyeceğimizi detaylıca Üretici firma yazmıştır.
Buradaki kullanma kılavuzunda ya da uygulama tavsiyelerine sadık kalarak çalışırsanız iyi bir sonuç elde edersiniz.
Aldığınız 2,5 kğ kilogramlık bir ambalajı size tavsiye olarak ne kadar su katacağınızı söylememi istersiniz, bir su bardağı veyahut iki su bardağı kadar su katmalısınız.
Bundan daha fazla su koymamalısınız ama dediğim gibi yüzeyin durumu veya boyanın durumu ne kadar inceltileceğini noktasında çok önemlidir.
Size tahmin iyi bir tarifte bulunmam beklide sizi yanlış bir işe sürüklememe sebep olabilir bu sebepledir ki yüzeyin durumu neyse kullanma kılavuzunda o derecede ince etmeniz gerektiği tarifini bulursunuz.
Yapmanız gereken boya ambalajını detaylıca okumaktır.